Plan Wyjazdu

ŚDM Panama 2019
Jeśli wybierasz się tam z DM Jordan Poznań to z pewnością będzie to niezapomniany czas.
Duchowo, podróżniczo i kulturowo. Bądź gotowy na przygodę życia!

W czasie ponad dwutygodniowej wyprawy nie tylko będziemy uczestniczyć w wydarzeniach centralnych i spotkaniu z Papieżem Franciszkiem w mieście Panama, ale także zajrzymy w kolonialne tereny kraju, odwiedzimy najbardziej znane panamskie sanktuarium oraz spędzimy dni w diecezjach na przepięknym archipelagu Bocas del Toro. Gotowy na więcej? Zajrzyj niżej:

12/01 – 13/01 Polska –  Panama
W zależności od dostępności połączeń lotniczych w tych dniach będziemy lądować w Panamie, a następnie przejeżdżać do oddalonej o 50 km miejscowości La Chorrera. Przywita nas tamtejsza entuzjastyczna młodzież. Na pewno zrobią to po polsku!

13/01 La Chorrera
Tego dnia odwiedzimy kaplice rozsiane po ogromnym terenie parafii i poznamy działające tam grupy młodzieżowe. Jest ich naprawdę sporo i są bardzo aktywne! To będzie dzień pełen wrażeń.

14/01 Chitré
Przed nami ponad 200 km drogi, bo udamy się z Chorrery do diecezji i miasta Chitré. Jest ono znane jako „La ciudad donde nadie es forastero”, czyli “Miasto, w którym nikt nie jest obcy.” Sprawdzimy, czy tak jest, a następnie odwiedzimy wyjątkową katedrę Św. Jana Chrzciciela. Wieczorem wyruszymy do Las Tablas.

15/01 Las Tablas
Dzień w Las Tablas – najbardziej katolickim mieście Panamy. To właśnie tam znajduje się piękny kolonialny kościół, którego patronką jest Santa Librada, ukochana przez Panamczyków święta.
W świątyni znajdują się aż cztery jej figury, a każda ma inny przydomek. Dlaczego? Dowiecie się na miejscu 😉

16/01 Las Tablas – Almirante – Wyspa Colón
Czas wyruszyć w stronę Bocas del Toro. To będzie długa podróż przez Panamę. Zobaczymy opustoszałe zielone tereny, gęstą dżunglę i niebezpieczne góry. Miniemy jeszcze kilka niewielkich miasteczek, by dotrzeć do wioski Almirante, z której łodziami po Morzu Karaibskim popłyniemy  wyspę Colón. To cel naszego pobytu na dniach w diecezji.

17/01 – 20/01 Bocas del Toro
W tym czasie gościć będziemy w parafii Nuestra Señora del Carmen, czyli Matki Bożej z Góry Karmel. Wspólnie uczestniczyć będziemy w życiu codziennym tego miejsca, pomagając w przygotowaniu liturgii, ewangelizując na ulicach i odwiedzając szkoły. Odbędziemy pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej w grocie ukrytej wśród tropikalnych lasów oraz odwiedzimy wioski indiańskie rozsiane na małych wysepkach archipelagu. Będzie też czas na wypoczynek na pięknych piaszczystych plażach i poszukiwanie rozgwiazd w turkusowym Morzu Karaibskim 😊

21/01 Wyspa Colón – Almirante – Miasto Panama
Ten dzień to pożegnanie z Bocas del Toro i przejazd do stolicy na wyznaczone miejsce zakwaterowania.

22/01 – 27/01 Miasto Panama
W tych dniach przeżywać będziemy 34. Światowe Dni Młodzieży wraz z setkami tysięcy innych młodych ludzi z całego świata

28/01 Panama – Polska
To już ostatni dzień w kraju, który łączy dwie Ameryki. Pełni nowych doświadczeń wyruszymy w drogę powrotną do domu.