FAQ

Aby zapisać się na to wydarzenie, należy wypełnić formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie (odnośnik do formularza), po uzyskaniu od Ciebie wiadomości, skontaktujemy się z Tobą, aby umówić się na spotkanie, na którym się lepiej poznamy i opowiemy o tym, jaka wielka przygoda Cię czeka!
Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży z naszej diecezji planowany jest na ok. 12 stycznia a powrót ok. 27 stycznia 2019 r.
Wydarzenia centralne odbędą się w stolicy Panamy, czyli w Panama City. Wszyscy pielgrzymi z naszej diecezji, będą również uczestniczyć w Dniach w Diecezji, na które wybierzemy się do diecezji Bocas Del Toro. Jest to malowniczy archipelag znajdujący się na morzu Karaibskim. Głównym miejscem przebywania pielgrzymów będzie wyspa Colon, na której znajduje się parafia. Jej proboszczem jest polak, o. Józef Gwóźdź SVD.
Całkowity koszt wyjazdu jeszcze nie jest znany, ponieważ jest on uzależniony od cen biletów lotniczych.
Aby dotrzeć do Panamy niezbędny jest paszport, którego data ważności jest nie krótsza niż 6 miesięcy w momencie wjazdu do kraju. Warto przed wyjazdem zrobić kopię ksero tego dokumentu, aby podczas wszystkich wydarzeń posługiwać się tą kopią, a oryginał bezpiecznie schować w miejscu zakwaterowania. Jeśli jest się studentem/uczeniem warto również wziąć ze sobą legitymację.
Do uczestnictwa w ŚDM zaproszeni są wszyscy między 15 a 35 rokiem życia.
Zakwaterowanie podczas wszystkich ŚDM to zazwyczaj szkoły, hale, duże salki, na których śpi się na ziemi. Pielgrzymi są proszeni o zabranie swoich karimat lub materacy.
Poziom ryzyka jest na tyle niski, że nie trzeba się szczepić na żadną z chorób zakaźnych.
Średnie temperatury w ciągu dnia mieszczą się w okolicach 30℃. Spójrz na indeks UV, który wynosi (11) w styczniu i podejmij odpowiednie środki ostrożności. Pakując się na wyjazd należy zabrać ze sobą filtr przeciwsłoneczny SPF 30+. Przygotuj również koszulę z długim rękawem i najlepiej długie spodnie, nigdy nie wiadomo czy nie będzie Ci potrzebna dodatkowa ochrona przed słońcem, okulary przeciwsłoneczne i koniecznie kapelusz. Zazwyczaj trzeci